MUTLULUK

“Kalpler ancak Allah’ı anmakla tatmin olur.” (Rad/28)
Mutluluğu verenin adıyla,
Mutluluk, insanın sevinçli, bahtiyar, mesut, talihli ve uğurlu olma hali değil midir? Herkes “mutluluğu bulan varsa, bize de konum atsın,” diye mesaj yolluyor. Ferdi Tayfur’un şarkısında söylediği gibi “bende özledim bende…” diyorsun.
Aşk ehli değilsen mutlu da değilsindir. Aşk ehliysen sitemleri, zırlanmaları, dırlanmaları bırak! Serzeniş cahili olma!
Seviyorsanız………………ifade edin.
Kalpleri……………………….fethedin.
Nefsinizle……………………inat edin.
Herkese………………………tebessüm edin.
Halinizden…………………..şikayet etmeyin.
Hayatınızı…………………….mahvetmeyin.
………………………………………………………………….
Hz. Şems der ki; “Aşk ehliysen sitemin cahili olma! Özledim diyorsun son mektubunda…Sadece özledim sözü mü var yanık yüreğinde?
Mevlana hazretleri de, şöyle der: ” Eğer bir gün büyük bir derdin olursa, Allah’a dönüp; benim büyük bir derdim var deme! Derdine dönüp; benim büyük bir Rabb’im var de!”
İşte mutluluğun sırrı budur. Hayatımızdaki mutluluk, kendisini döven annesine sitemde bulunan çocuğun sözlerinde gizlidir:
“Hem dövüyorsun beni hem de seviyorsun.”

MUTLULUK” için 8 yorum

  1. Mutluluk güle güle yani Hz. Muhammed (s.a.v)’e doğru gitmektir, O’nunla yoldaş olmaktır. O’nun teri bile gül kokardı. Bu yüzden güle güle, güle doğru gidin diyorum MUTLU OLMAK için..

  2. Bosverme değilde;fazla Dünyaya değer vermemek lazım.Bosverdinmi bazı şeyleri kaybedebilirsin,o zamanda kötü sonuçlarla karşılaşırsın ve sonuçta mutsuz olursun

  3. Her şey zıddı ile anlam bulur güzelleşir. Tek başına çok fazla bir anlam ifade etmeyebilir.Siyah beyazla güzelleşir.Mutluluk da ,hüzün,elem,gam kederle daha bir anlamlı hale gelir.Hüznü gamı kederi yoğun yaşayan biri Mutluluğun kadir ve kıymetini daha derinden hissederek yaşar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.